
Indlæser
Torsdag d. 18. september 2025 kl. 17:00 til 20:00
Fredag d. 12. september 2025 kl. 12:00
Danske Rederier,
Amaliegade 33,
1256 København K
Danske Rederier
Amaliegade 33
1256 København K
Kære medlem af Vinklubben
Til den kommende vinsmagning får vi besøg af endnu en passioneret vinentusiast, der har specialiseret sig i at importere vine fra mindre og ukendte vinbønder. Fælles for denne type af vinbønder er, at de alle ønsker at være repræsenteret på de bedste spisesteder og vinbarer i Danmark.
Vinene er unikke, da de ikke sælges online og ofte bliver produceret i mindre volume, da håndplukning af druer og frasortering af dårlige druer, giver et mindre udbytte.
Ud over vinsmagning, bliver der også lidt tappas til din forkælede mavse.
Hvornår? 18. september Kl. 17.00 - 20.00
Hvor? I Vogndækket hos Danske Rederier
Tilmelding: Bemærk, at du skal tilmelde dig her via NemTilmeld senest fredag den 12. september kl. 12:00.
Nye medarbejdere: I har mulighed for at deltage gratis første gang, og kan herefter give besked til Annette, hvis I ønsker at blive medlem af vinklubben.
Vi glæder os til at se jer til Vinklubbens 3. vinsmagning i 2025 med temaet: Unikke vine.
Bedste hilsner
Vinklubbens bestyrelse
Klik for at se et kort med stedets placering hos Google Maps >
Danske Rederier
Danske Rederier
Tlf: +45 33114088
leds@danishshipping.dk
Danske Rederier
Danske Rederier
Tlf: +45 33114088
leds@danishshipping.dk